O szkoleniach
Szkolenia najczęściej organizowane są w grupach 5 osobowych w siedzibie ODTJ Sieradz. Każde szkolenie standardowo składa się z dwóch części, teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna jest przeprowadzana w sali w budynku szkoleniowo administracyjnego przy ulicy Sikorskiego 1 w Sieradzu. Część teoretyczna trwa ok. 0,5 godziny. Część praktyczna to zajęcia na specjalnie przygotowanej płycie szkoleniowej pod okiem instruktora. Zajęcia praktyczne w ramach szkoleń prowadzone są na samochodach szkoleniowych, aczkolwiek istnieje także możliwość wypróbowania swoich sił we własnym samochodzie, co z perspektywy czasu pozwala na lepsze poznanie swojego samochodu i jego słabych punktów.
Rola instruktorów polega na symulowaniu trudnych sytuacji na drodze, obserwacji działań kursantów i korygowaniu ich błędów w technice jazdy oraz eliminowaniu niewłaściwych reakcji. Celem szkoleń jest zapoczątkowanie procesu doskonalenia się kierowcy, poprzez stworzenie okazji do poznawania nowych zjawisk i opanowania nowych umiejętności w bezpiecznych warunkach toru szkoleniowego.
Pomysł na prezent
Szkolenia organizowane przez ODTJ Sieradz, to wspaniały prezent dla bliskiej osoby. Kupując Bon Podarunkowy, nie musisz wskazywać konkretnego szkolenia. Obdarowana osoba może sama sobie wybrać szkolenie, w którym chce wziąć udział. Dokonując rezerwacji terminu, kod rabatowy z bonu należy wpisać podczas finalizacji rezerwacji.
Bony Podarunkowe są do nabycia w okienku “Szkolenia” w Biurze Obsługi WORD Sieradz ul. 3-go Maja 7 lub drogą elektroniczną po wypełnieniu formularza obok.
Po wysłaniu formularza, na podany adres mailowy zostanie wysłana wiadomość potwierdzająca chęć zakupu Bonu Podarunkowego oraz dane do przelewu. Po zaksięgowaniu się płatności na naszym koncie Bon Podarunkowy zostanie uaktywniony. Bon Podarunkowy może być przekazany w formie elektronicznej, jako wiadomość e-mail z załączonym kodem, lub w formie papierowej do odbioru w okienku “Szkolenia” w Biurze Obsługi WORD Sieradz. Termin ważności bonu to 6 miesięcy od daty sprzedaży.
Programy szkoleniowe
Szkolenie “Doskonalenie jazdy dla każdego”, to kursy dedykowane kierowcom, którzy:
– chcą poczuć się pewniej za kierownicą,
– chcą sprawdzić możliwości i działanie systemów w nowym samochodzie,
– chcą dowiedzieć się, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach na drodze
Oprócz zajęć teoretycznych w ramach szkolenia prowadzimy ćwiczenia na różnych nawierzchniach, przy różnych prędkościach, z wykorzystaniem płyty poślizgowej. Szkolenia te powinny być przeprowadzane na samochodach kursantów, co pozwala lepiej poznać możliwości i ograniczenia własnego pojazdu.
Poziom I
- Czas trwania / 1,5 godziny
- Część teoretyczna (0,5 godziny) podczas której omawiana jest pozycja kierowcy i wpływ wybranych elementów samochodu na bezpieczeństwo jazdy. Podstawowe zasady techniki jazdy w trudnych warunkach drogowych. Siły działające na samochód w ruchu a zachowanie pojazdu, w tym podsterowność i nadsterowność. Typowe zachowania kierowców w trudnych sytuacjach drogowych – analiza przyczyn i przebiegu wypadków. Systemy bezpieczeństwa czynnego (ABS, ASR, ESP) i ich wpływ na kierowanie samochodem
- Część praktyczna (1 godzina) to hamowanie w trudnych warunkach drogowych, hamowanie awaryjne na różnych nawierzchniach i przy różnej prędkości, hamowanie przed niespodziewaną przeszkodą. Pokonywanie zakrętów, radzenie sobie w poślizgu podsterownym i nadsterownym. Slalom i właściwe operowanie kierownicą. Omijanie niespodziewanej przeszkody.
Poziom II
- Czas trwania / 2,5 godziny
- Część teoretyczna (0,5 godziny) podczas której omawiana jest pozycja kierowcy i wpływ wybranych elementów samochodu na bezpieczeństwo jazdy. Podstawowe zasady techniki jazdy w trudnych warunkach drogowych. Siły działające na samochód w ruchu a zachowanie pojazdu, w tym podsterowność i nadsterowność. Typowe zachowania kierowców w trudnych sytuacjach drogowych – analiza przyczyn i przebiegu wypadków. Systemy bezpieczeństwa czynnego (ABS, ASR, ESP) i ich wpływ na kierowanie samochodem
- Część praktyczna (2 godziny) to hamowanie w trudnych warunkach drogowych, hamowanie awaryjne na różnych nawierzchniach i przy różnej prędkości, hamowanie przed niespodziewaną przeszkodą. Pokonywanie zakrętów, radzenie sobie w poślizgu podsterownym i nadsterownym. Slalom i właściwe operowanie kierownicą. Omijanie niespodziewanej przeszkody.
Poziom III
- Czas trwania / 3,5 godziny
- Część teoretyczna (0,5 godziny) podczas której omawiane są problemy związane z hamowaniem z dużych prędkości, hamowaniem w zakręcie. Zasady wykorzystywania skrzyni biegów podczas dynamicznej jazdy szosowej. Optymalny tor jazdy, zasady pokonywania zakrętów. Prawidłowe operowanie kołem kierownicy: zaawansowane metody właściwe dla różnych prędkości i w różnych sytuacjach. Nowoczesne systemy bezpieczeństwa czynnego – uzupełnienie
- Część praktyczna (3 godziny) to hamowanie awaryjne z dużych prędkości. Hamowanie awaryjne w zakręcie. Pokonywanie zakrętów, prawidłowe operowanie kołem kierownicy, optymalizacja toru jazdy, dostosowanie prędkości do konfiguracji drogi. Poślizgi, zachowanie kontroli nad torem jazdy podczas doświadczania podsterowności i nadsterowności samochodu w różnych warunkach drogowych. Omijanie niespodziewanej przeszkody z hamowaniem i bez hamowania (kontynuacja ćwiczeń z Poziomu II).
Szkolenie “Zagrożenia w ruchu” dedykowane jest młodym i niedoświadczonym kierowcom, którzy chcą lepiej zadbać o bezpieczeństwo na drogach. Każdy kierowca, stawiając pierwsze kroki za kółkiem, jest nieświadomy jakie zagrożenia w ruchu drogowym czekają na niego. Zachowania na drodze uczymy się przez wiele lat, doświadczając wielu sytuacji, często związanych z niebezpieczeństwem w ruchu drogowym. Doświadczenie to nie tylko kwestia czasu. To także umiejętności i wiedza na temat techniki jazdy. Według statystyk to właśnie nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków w Polsce, dlatego na kursie z zagrożeń w ruchu drogowym szczególny nacisk kładziemy na naukę umiejętności optymalnego dostosowania prędkości do warunków drogowych. Przede wszystkim należy jeździć bezpiecznie, a bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest zależne od umiejętności oceny ryzyka wypadku i umiejętności manewrowania pojazdem w warunkach ekstremalnych. Szkolenie jest prowadzone tylko na Poziomie II
Poziom II
- Czas trwania / 2,5 godziny
- Część teoretyczna (0,5 godziny) zawiera omówienie zagadnień o przyczynach i skutkach wypadków. Typy zagrożeń w ruchu drogowym. Psychologia zachowań kierowców. Pierwsza pomoc przedmedyczna. Czynności związane z pomocą po wypadku i zabezpieczeniem miejsca wypadku. Manewry na drodze.
- Część praktyczna (2 godziny) to wychodzenie z poślizgu. Hamowanie awaryjne. Jazda w zakręcie w poślizgu nadsterownym i podsterownym. Omijanie nagłych przeszkód na drodze.
Szkolenie to pomaga nie tylko zrozumieć istotę zagrożeń w ruchu drogowym, ale uczy jak zachowywać się w sytuacjach ekstremalnych. To doskonała lekcja dla osób, które nie czują się pewnie za kółkiem i dla tych, którzy chcą zweryfikować swoje umiejętności.
Po ukończeniu kursu istnieje możliwość uzyskania zniżki na ubezpieczenie OC w PZU. Zobacz szczegóły…
Szkolenie “Eko jazda” obala wiele mitów dotyczących ekonomii jazdy. Uwypukla nieprawidłowości dotyczące oszczędnego stylu jazdy, które prowadzą do uszkodzeń silnika i innych części samochodu. Jazda ekonomiczna bowiem, to nie tylko redukcja kosztów paliwa. To także obniżenie kosztów eksploatacji pojazdu oraz ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, co przekłada się na dbałość o środowisko naturalne. Eco driving, czyli jazda ekonomiczna łączy koncepcje ekonomicznego stylu jazdy, z bezpiecznym i ekologicznym prowadzeniem pojazdów mechanicznych. W trakcie kursu, doświadczeni instruktorzy uczą, jak prowadzić samochód, aby zmniejszyć wydatki na paliwo i częste naprawy samochodów. Realne oszczędności nie biorą się z wolnej i mało dynamicznej jazdy, ale z umiejętności odpowiedniego wykorzystania pracy silnika i systemów hamowania, połączonego z szybką reakcją na bodźce zewnętrzne. Szkolenie jazdy ekonomicznej prowadzone jest tylko na Poziomie II
Poziom II
- Czas trwania / 2,5 godziny
- Część teoretyczna (0,5 godziny) to wiedza na temat nowoczesnych systemów kierowania samochodem, zagrożeń występujących na drogach i zależności między stylem jazdy a redukcją spalania i amortyzacji.
- Część praktyczna (2 godziny) to zajęcia w ruchu miejskim. Jazda kursanta oceniana przez profesjonalnego instruktora, zadaniem którego jest wskazanie i eliminacja błędów kierowcy, które przyczyniają się do zwiększenia eksploatacji samochodu. Po kilkugodzinnych ćwiczeniach każdy kierowca staje się zwolennikiem ekonomicznej jazdy.
Kurs jazdy ekonomicznej to doskonała lekcja na co dzień. To krótkie szkolenie pozwoli na lepsze zrozumienie i szybsze wdrożenie koncepcji ekonomicznej jazdy. Jest ono znakomitą inwestycją, która przynosi zauważalne zyski w postaci oszczędności w eksploatacji pojazdu.
Szkolenie “Bezpiecznej jazdy” ma na celu zmniejszenie ryzyka wypadku na drodze, związanego z niebezpieczeństwami takimi jak śliska nawierzchnia, ostry zakręt, czy nagłe hamowanie. Prowadząc samochód warto zatem posiadać umiejętności, które pozwolą nam na bezpieczne wyjście z danej sytuacji. “Safe driving” to precyzyjnie przygotowany program szkolenia. Opiera się przede wszystkim na zmianie dotychczasowych nawyków i stylu jazdy. Bezpieczeństwo na drodze, to pewność za kierownicą i umiejętne wykorzystanie nowoczesnych systemów samochodowych. Szkolenie to ma za zadanie pokazać wszystkim kierowcom, gdzie przebiega granica, której przekroczenie grozi stworzeniem niebezpiecznej sytuacji drogowej. Szkolenie jest prowadzone tylko na Poziomie II.
Poziom II
- Czas trwania / 2,5 godziny
- Część teoretyczna (0,5 godziny) zawiera zagadnienia takie jak wybór optymalnego toru jazdy, bezpieczna pozycja za kierownicą, wpływ prędkości na możliwość panowania nad samochodem, wpływ warunków atmosferycznych na styl jazdy, typowe zagrożenia w ruchu drogowym.
- Część praktyczna (2 godziny) odbywa się na symulatorze dachowania i symulatorze zderzeń oraz na płycie poślizgowej, na której będzie trenowana jazda slalomem, jazda w poślizgu podsterownym i nadsterownym, hamowanie awaryjne z ominięciem przeszkody.
Zajęcia w ramach szkolenie bezpiecznej jazdy prowadzone są na nowoczesnych samochodach szkoleniowych, aczkolwiek istnieje także możliwość wypróbowania swoich sił w własnym samochodzie.
Szkolenie z “Jazdy defensywnej” organizowane jest w odpowiedzi na rosnącą potrzebę ochrony przed negatywnymi skutkami wypadków drogowych. Dla wielu kierowców jazda defensywna kojarzy się z brakiem dynamizmu. Nic bardziej mylnego. Jest to połączenie bezpieczeństwa na drodze z umiejętnością dostrzegania zbliżających się zagrożeń w ruchu drogowym. To optymalne połączenie teorii i praktyki, które objawia się konkretną reakcją na bodźce zewnętrzne i świadome wykorzystanie nowoczesnych systemów samochodowych. Podczas szkolenia kierowcy nauczą się jak wykorzystać techniczne możliwości samochodu do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa. Szkolenie jest prowadzone tylko na Poziome II
Poziom II
- Czas trwania / 2,5 godziny
- Część teoretyczna (0,5 godziny) to tematyka nowoczesnych systemów hamowania, psychologicznych reakcji na zagrożenia i zagadnienia dotyczące czynników i skutków wypadków w ruchu drogowym.
- Część praktyczna (2 godziny) w trakcie której będzie możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w symulatorze a także jazda w warunkach ekstremalnych.
“Szkolenia dla firm” to szkolenia podnoszące umiejętności pracowników w zakresie kierowania samochodem. Program szkolenia koncentruje się na umiejętnościach bezpiecznego prowadzenia samochodu w trudnych warunkach drogowych oraz radzenia sobie w niespodziewanych sytuacjach drogowych, wymagających np. awaryjnego zatrzymania pojazdu, wyprowadzenia samochodu z poślizgu, ominięcia przeszkody. Szkolenie może być organizowane w dwóch grupach jednocześnie, do 4 osób w każdej. Zalecamy wykorzystanie do ćwiczeń praktycznych samochodów, którymi kierowcy jeżdżą na co dzień. Istnieje też możliwość przeprowadzenia szkolenia na samochodach ośrodka. Szkolenia są prowadzone wyłącznie na Poziomie III
Poziom III
- Czas trwania / 3,5 godziny
- Część teoretyczna (0,5 godziny) to pozycja za kierownicą, zasady ogólne posługiwania się kołem kierownicy oraz pedałami: sprzęgła, hamulca i przyśpieszenia, wpływ wybranych elementów samochodu na bezpieczeństwo jazdy, działanie sił na samochód w ruchu. Typowe niebezpieczne sytuacje drogowe, przewidywanie, rozpoznawanie, unikanie. Analiza zachowań kierowcy w sytuacjach krytycznych: hamowanie awaryjne, poślizg – wskazanie najczęściej popełnianych błędów i ich konsekwencji. Nowoczesne systemy bezpieczeństwa w samochodzie. Tematyka może być rozszerzona o zagadnienia: Eco drivingu, zmian w przepisach ruchu drogowego, psychologii kierowcy w aspekcie bezpieczeństwa jazdy, udzielania pierwszej pomocy i wiele innych, w zależności od Państwa potrzeb.
- Część praktyczna (3 godziny) to zestaw ćwiczeń praktycznych, efektywne ruszanie z miejsca, przyspieszanie i zatrzymanie pojazdu, hamowanie awaryjne – umiejętność przewidywania drogi hamowania w zależności od warunków panujących na drodze. Pokonywanie zakrętów, bezpieczna prędkość w łuku, przyspieszanie i hamowanie w łuku z uwzględnieniem rodzaju napędu, dostosowanie toru jazdy do charakterystyki zakrętu. Poślizg kół podczas jazdy na wprost i po łuku, doświadczanie poślizgu pod i nadsterownego samochodu, wyprowadzanie samochodu z poślizgu w zjawiskach podsterowności i nadsterowności – ćwiczenia na płycie poślizgowej. Omijanie niespodziewanej przeszkody w sytuacjach krytycznych, ćwiczenia ze zmianą właściwości nawierzchni oraz z wykorzystaniem kurtyn wodnych.
- Symulator dachowania jest obowiązkowym elementem szkolenia z bezpiecznej jazdy jest doświadczenie przez każdego kierowcę skutków utraty panowania nad pojazdem, opuszczenia drogi i wywrócenia samochodu na symulatorze dachowania. Jest to bardzo cenne doświadczenie, skutecznie pobudzające wyobraźnię. Program zajęć praktycznych może zostać uzupełniony jazdą w alkogoglach (okularach symulujących jazdę po alkoholu).
Po ukończeniu kursu istnieje możliwość uzyskania zniżki na ubezpieczenie OC w PZU. Zobacz szczegóły…
Celem kursu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych jest poprawa umiejętności i bezpieczeństwa osób prowadzących pojazdy w warunkach ekstremalnych. Z tego względu program kursu zakłada współistnienie zajęć teoretycznych z ćwiczeniami praktycznymi. Szkolenie jest prowadzone tylko na Poziomie II.
Kurs skierowany jest do kierowców pojazdów uprzywilejowanych, czyli:
Pojazdów zawodowej i ochotniczej straży pożarnej, ambulansów medycznych, pojazdów Policji, pojazdów Straży Miejskiej, pojazdów Straży Granicznej, pojazdów Służby Celnej, pojazdów związanych z administracją rządową, pojazdów pogotowia gazowego i energetycznego, kierowców pojazdów agencji ochroniarskich, kierowców konwojentów, kierowców firm kurierskich i pocztowych.
Poziom III
- Czas trwania / 3,5 godziny
- Część teoretyczna (0,5 godziny) to przypomnienie przepisów ruchu drogowego, psychologiczne aspekty pracy zawodowego kierowcy. Bardzo ważnym elementem szkolenia jest wskazanie dopuszczalnych granic, których przekroczenie sprawia, że panowanie nad pojazdem przestaje być możliwe. Program wykładów zakłada także omówienie zagadnień związanych z zagrożeniami w ruchu, manewrami drogowymi i ryzykiem wypadku.
- Część praktyczna (3 godziny) odbywa się przy użyciu symulatorów dachowania i zderzenia oraz na płycie poślizgowej, gdzie kierowca pojazdu uprzywilejowanego ma możliwość wyćwiczenia reakcji na nagły poślizg samochodu i zdobycia umiejętności dotyczących optymalnego wykorzystania możliwości pojazdu.
Po ukończeniu kursu istnieje możliwość uzyskania zniżki na ubezpieczenie OC w PZU. Zobacz szczegóły…
Przed zapisaniem się na szkolenie koniecznie zapoznaj się z regulaminem ODTJ w Sieradzu
Zapisz się na wybrany program szkoleniowy
Inne usługi
Plac jest zgodny z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 24 lutego 2016 r. w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach Dz.U. 2016 poz. 232 w zakresie kategorii motocyklowych. Na placu można ćwiczyć i doskonalić różne warianty techniczne jazdy motocyklowej.
Plac asfaltowy składa się z w dwóch części połączonych ze sobą.
- Część podłużna ma wymiary 160 x 10 m.
- Część druga to plac o wymiarach 45 x 25 m
Zapoznaj się z regulaminem wynajmu placu manewrowego
Szczegóły geolokalizacyjne znajdują się w zakładce Obiekt
Obiekt ODTJ Sieradz to kompleks szkoleniowy dla pojazdów o dopuszczalnej masie 3,5t. Na terenie Ośrodka znajduje się budynek szkoleniowy z dwoma salami wykładowymi 20 osobowymi, z możliwością połączenia w jedną dużą salę 45 osobową. Sale wyposażone są w sprzęt multimedialny umożliwiającą prowadzenie zajęć teoretycznych. Plac szkoleniowy zawiera dwie płyty poślizgowe sterowane komputerowo, symulator dachowania i symulator zderzeń. Do dyspozycji są również takie urządzenia jak NARKOgogle, ALKOgogle. Teren ośrodka posiada właściwą infrastrukturę związaną ze strefami bezpieczeństwa, pozwalającą na bezpieczne wykonywanie ćwiczeń.
Obiekt można wynająć na godziny (minimum 5 godzin)
Posiadamy dwie multimedialne sale szkoleniowe, wyposażone w tablicę multimedialną współpracującą z rzutnikiem oraz nagłośnienie z mikrofonem. Sale są o pojemności do 20 osób z możliwością połączenia i uzyskania jednej dużej sali na 45 osoby. Sale są klimatyzowane. Sale są wynajmowane na godziny.
Sala w układzie na 20 osób
Sala w układzie na 45 osoby
Rezerwacja terminu na wybrane usługi
Skontaktujemy się z Tobą, by ustalić szczegóły, potwierdzimy cenę i zarezerwujemy datę.